Mike and Ike

MIKE AND IKE – AUGĻU GARŠU KOŠĻĀJAMĀS KONFEKTES

Mike and Ike ir amerikāņu iegarenas košļājamās konfektes, kas pārpilnas ar augļu garšu un spilgtām krāsām. Konfektes (kā arī tik populāros Hot Tamales un Peeps of Easter) ražo Just Born uzņēmums.

Uzņēmuma dibinātājs Sam Born ir dzimis Krievijā, bet 1910. gadā pārcēlās uz dzīvi ASV. Borns atstājis spilgtu iespaidu konditorejas pasaulē. Tieši viņš izstrādāja mehānismu, kas kociņu automātiski ievieto cietā konfektē un pārvērš to par ledeni. Šis cilvēks par nopelniem pat saņēma atslēgu no Sanfrancisko pilsētas! Mike and Ike konfektes ir viens no viņa saldajiem darinājumiem, kuras sāka gatavot 1940. gados un tās ātri iekaroja cilvēku sirdis. Sākotnēji bija maz garšu – ķiršu, apelsīnu, citronu un laima. 1960. gadā uzņēmums sāka eksperimentēt un radīja tādas klasiskas garšas kā Root-t-Toot (sakņu kvass) un Cotton Candy (cukurvate). Kopumā tika izveidotas apmēram 40 dažādas garšas!

“No kā cēlies nosaukums Mike and Ike? Varbūt tās nosauktas pēc cilvēkiem, kuri tos radījuši. Nē! Saldumu nosaukums ir pilns spekulācijām un noslēpumiem. Varbūt to iedvesmoja Dwight D. Eisenhower, kura segvārds bija “Ike”, vai tajā laikā tik ļoti populārā dziesma “Mike and Ike (The Twins)”. Turklāt pēc tam parādījās populārais komikss “Mike and Ike (They Look Alike)”.

Mike and Ike ir vispopulārākais ne-šokolādes saldumu zīmols, ko pārdod ASV kinoteātros! Cilvēki vienkārši mīl Berry Blast, Red Rageous un oriģinālos Mike and Ike. Visas šīs garšas (un daudzas citas) atradīsiet Candy POP veikalā, tāpēc, ja esiet sulīgu, augļainu saldumu cienītājs, noteikti iemīlēsieties Mike and Ike!