Swedish Fish

SWEEDISH FISH – SALDĀS GUMIJ-ZIVTIŅAS

Sweedish Fish ir zivju formas želejkonfektes, kas izceļas ar unikālo “sarkano” garšu. Turklāt tās ir vienas no nedaudzajām želejkonfektēm, kas nesatur dzīvnieku želatīnu.

Swedish Fish želejkonfektes radīja Zviedrijas konditorejas uzņēmums Malaco. Kāpēc tieši konfektes zivs formā? Zviedrijā zvejniecība ir ļoti ienesīga nozare, tāpēc šo Malaco izvēli var interpretēt kā saldu veltījumu vietējai rūpniecībai. Galu galā šīs zivis 1950. gadā šķērsoja Atlantijas okeānu. Malaco iepazīstināja ASV patērētājus ar Sweedish Fish, 60. un 70. gados šīs želejkonfektes kļuva par īstu hitu.

Mūsdienās ASV tirgum Sweedish Fish ražo Kanādā un tās izplata Mondelēz International. Saldie zivju formas našķi tiek tirgoti dažādās krāsās un aromātos. Zivīm ir ne tikai tradicionālā “sarkanā” garša, bet arī zaļā, dzeltenā un oranžā krāsa, un katra gumija ir marķēta ar vārdu “Swedish”. Kas attiecas uz “sarkano” garšu, daži saka, ka tās ir dzērvenes – eiropiešiem tik labi pazīstamā garša. Savukārt amerikāņi saka, ka tā ir tikai oga, daži saka, ka tieši ķiršu garša. Starp citu, Zviedrijā šīs konfektes sauc par “pastellfiskar” (“bālā zivis”) un ir sāļās lakricas (zemeņu) garša, jo Zviedrijā lakrica ir ļoti populāra.