Twizzlers

TWIZZLERS – ŽELEJKONFEKŠU NŪJIŅAS

Twizzlers ir garas, savītas želejkonfektes, kas ražotas ASV. No pirmā acu uzmetiena tās var atgādināt lakricas konfektes, taču tās it nemaz nesatur lakricas ekstraktu. Vienīgās lakricas Twizzlers nūjiņas ir melnā krāsā un tieši ar šiem saldumiem sākās Twizzlers stāsts.

Pirmos Twizzlers saldumus 1929. gadā ražoja uzņēmums Young & Smylie. Līdz 60. gadiem par viņiem bija maz zināms, taču vēlāk tie kļuva ļoti populāri. 1977. gadā Hershey Foods Corporation nopirka Y&S, un Twizzlers kļuva par Hershey’s meitasuzņēmumu.

Pastāv baumas, ka otrais Nila Ārmstronga teiktais teikums pēc nolaišanās uz Mēness bija: “Es šobrīd neatteiktos no Twizzlers”. 1998. gadā Twizzlers uzstādīja pasaules Ginesa rekordu kā visgarāko jebkad vērpto lakricas konfekti! Kāds bija tā sertificētais garums? Tā garums bija 365 m, bet svars – 45 kg. Jūs iespējams domājat, ka pēc šādiem notikumiem visi mīl Twizzlers, bet tā nebūt nav. Šīm konfektēm ir liela sāncensība ar Red Vine. Tā ir nebeidzama cīņa starp Twizzlers un Red Vine. Kurš uzvarēs?

Neatkarīgi no tā, kādas Twizzlers konfektes tiek ražotas, jauni garšas cienītāji tiek atrasti visā pasaulē. Kā klasiskāko garšu var atzīmēt sarkanās zemenes, taču pastāv dažādākās variācijas – apelsīna, citrona, zilās avenes, arbūza vai ar karamelizētu ābolu pildīti Twizzlers. Tām arī ir dažādas formas un izmēri, visinteresantākās ir Twizzlers Nibs (kas nav savīti), Twizzlers Candy Stars (ko lieto kā salmiņus dzērieniem).