Warheads

WARHEADS – IT ĪPAŠI SKĀBAS KONFEKTES

Warheads ir it īpaši skābas konfektes, ko ražo Impact Confections. Sākotnēji pircējiem piedāvāja tikai konfektes, vēlāk parādījās želejkonfektes, želejas pupiņas, košļājamā gumija un citi saldumi. Tagad visi domā, ka Warheads ir Amerikas konfektes, bet vai tas tā ir bijis vienmēr?

Warheads skābās bumbiņas tika radītas 1975. gadā un tās pirmo reizi tika importētas Amerikas Savienotajās Valstīs 1993. gadā. Impact Confections 2004. gadā ieguva zīmolu, uzsāka Warheads, kā arī sāka ražot konfektes ASV tirgum.

Kāpēc šīs konfektes ir tik skābas? Izteikti skābo garšu tās iegūst no ābolskābes, ar ko tiek pārklātas konfektes.Tieši tāpēc, kad konfektes nonāk mutē, tās pilnībā “norauj jumtu”. Bet nebaidieties, šī saūta ilgs tikai 30 sekundes. Vēlāk, pateicoties citronskābes un askorbīnskābes pievienošanai, kas ir daudz maigākas, turpinās tikai patīkams skābums. Tādēļ arī tāds nosaukums – Warheads. Latviešu valodā kaujas galviņa – kodolgalviņa ir raķetes priekšējā daļa, kas pārvadā sprāgstvielas. Šis vārds vislabāk raksturo konfekšu garšu, jo tiešām ir sajūta, ka mute drīz uzsprāgs!